بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 65166
تعداد بازديد کنندگان سايت: 216737279 تعداد بازديد زيرپورتال: 66925 اين زيرپورتال امروز: 794 سایت در امروز: 117555 اين صفحه امروز: 746
1

2

3

4

5

6

7

8

9
1397/2/25 سه‌شنبه به ابتکار کتابداران کتابخانه علامه امینی صورت گرفت؛ نشست های خوانش کتاب های متنوع با حضور کودکان و نوجوانان به ابتکار کتابداران کتابخانه عمومی علامه امینی، نشست های خوانش کتاب های متنوع با حضور کودکان و نوجوانان در مدرسه و کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ نشست کتاب خوان مدرسه‌ای در دبستان ابتدایی امام حسین (ع) و به همت زهرا آقایی و بتول آصفری از کتابداران پویای بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی برگزار شد.

 

در نشست مدرسه ای 7 نفر از دانش آموزان به معرفی کتاب به شرح زیر پرداختند:

 

زهرا احمدی با معرفی کتاب «شتر زیباترین حیوان» نوشته‌ی سیدعلی پورحسینی؛ نرگس جعفربیاتی با معرفی کتاب «حیله شاگردان: داستان‌های زیبای مولوی» نوشته‌ی پرویز امینی؛ فاطمه بیات با معرفی کتاب «درویش طمع‌کار: قصه‌های تصویری از گلستان» نوشته‌ی مژگان شیخی؛ معصومه محمدی با معرفی کتاب «آخرین رابط: قصه‌هایی از امام زمان (عج)» نوشته‌ی فریبا کلهر؛ ریحانه مالمیر با معرفی کتاب «لاکپشت اخمو» نوشته‌ی جعفر ابراهیمی نصر؛ فاطمه استادی با معرفی کتاب «زیباترین آواز» نوشته‌ی شکوفه تقی؛ معصومه ولایتی با معرفی کتاب «سه کوتوله در جنگل و داستانهای دیگر» نوشته‌ی «ویلهلم گریم و یاکوب گریم» تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

نشست قصه‌گویی همراه با تشکیل کارگاه آموزش نقاشی و کاردستی و بازی های فکری

 

در این نشست، آصفری با هدف تقویت مهارتهای کلامی کودکان و استفاده از زبان بدن در شرایط مختلف، از کتاب «بابی بی باک» نوشته‌ی «تونی گراس» قصه گویی کرد. اجرای برنامه نقاشی و تصویر سازی یکی دیگر برنامه های جذاب این نشست بود.

 

سپس این کتابدار، کارگاهِ آموزشی نقاشی و کاردستی با موضوع ساخت «لاک پشت» را تشکیل داد. در این کارگاه کودکان با انواع این خزنده و محل زندگی و غذای آن آشنا شدند و کتابهای تصویری نیز در این زمینه معرفی شد.


همچنین آصفری برای شناخت و آشنایی هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با امام زمان (عج) و مادر آن امام بزرگوار؛ ساخت «گل نرگس» را به منظور توجه و کنجکاوی افکار کودکان و نوجوانان به موضوعات مذهبی با شیوه ای متفاوت آموزش داد. وی همچنین کتاب هایی را با محوریت «حضرت نرگس» و «حضرت مهدی» برای هنرجویان به نمایش گذاشت.

 

در پایان آصفری به انجام بازی‌های متنوع فکری، جهت تقویت قوه‌ی تخیل و شکوفایی هوش ذهنی و هیجانی اعضا پرداخت.

 

نمایشگاه منتظران ظهور و جشن اعیاد شعبانیه

 

همچنین محمد جعفری متین مسئول کتابخانه، با برپایی نمایشگاه کتاب با عنوان «منتظران ظهور» و مضامینی همچون مهدویت و زندگی‌نامه‌ی دیگر معصومین علیهم السلام؛ جشنی را با حضور اعضای فعال بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی برگزار کرد.  

گفتنی است اجرای نمایش، شعرخوانی، مولودی خوانی و ... از دیگر برنامه های شاد این کتابخانه بود.

 

نشست جمع‌خوانی همراه با  بلندخوانی و معرفی کتاب

 

زهرا آقایی مسئول بخش کودک و نوجوان نیز از کتاب «پرنده‌ی طلایی و نه قصه‌ی دیگر» نوشته‌ی برادران گریم» بلندخوانی کرد. سپس به پیشنهاد این کتابدار، گروهی از اعضای کودک و نوجوان به جمع خوانی و چکیده گویی از کتاب مذکور پرداختند.


در ادامه الهه جعفریان و زینب طاهری‌فر از اعضای فعال نوجوان،  به ترتیب کتاب های «فرار از کتابخانه آقای لمونچلو» نوشته‌ی کریس گرابنستاین و کتاب «من روز یک‌شنبه به دنیا آمدم» نوشته‌ی گودرن مبس از کتاب‌های تازه‌های نوجوان را به دیگر دوستان خود معرفی کردند و آقایی در پایان به بررسی این آثار پرداخت.

بيشتر