بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325634
تعداد بازديد از سايت: 205154571
تعداد بازديد زيرپورتال: 933701
اين زيرپورتال امروز: 170
در امروز: 13647
اين صفحه امروز: 48


1396/7/17 دوشنبه توسط کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه شهدای قم برپا شد؛ نشست قصه گویی و شعرخوانی در مهدکودک و پیش دبستانی الغدیر توسط کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی شهدای قم، نشست قصه گویی و شعرخوانی از کتاب های «سفره ای» نوشته مهدیه صفایی نیا، «من می توانم» نوشته زهرا فرمانی، «بازی با انگشتها» نوشته مصطفی رحماندوست در مهدکودک و پیش دبستانی الغدیر برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ ندا کلهرنژاد کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه شهدای قم با حضور در پیش دبستانی الغدیر به قصه گویی و شعرخوانی برای کودکان پرداخت.

 

در این نشست، کلهرنژاد از کتاب های «سفره ای» نوشته مهدیه صفایی نیا، «من می توانم» نوشته زهرا فرمانی قصه گویی کرد. وی سپس ضمن خوانش و معرفی کتاب «بازی با انگشتها» نوشته مصطفی رحماندوست، با بهره مندی از انگشتان دست به عنوان ابزار بازی، لحظات شاد و پرنشاطی را برای کودکان فراهم کرد.

 

وی گفت: در این بازی، کودکان همانند انگستان دست در دو گروه و در کنار هم به ایفای نقش می پردازند که از این طریق ارتباط روحی و عاطفی بین کودک و مربی و همینطور والدین شکل می گیرد، علاوه بر اینکه، این عزیزان با شیوه ی درست شعرخوانی، نویسندگان و دیگر واژگان آشنا می شوند.

 

کلهرنژاد در پایان به برگزاری مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی با محوریت «عزای حسینی» اشاره کرد و گفت: در این مسابقه به برترین ها جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

 

گفتنی است «بازی با انگشت‌ها» سروده مصطفی رحماندوست با تصویرگری هاله لادن، اثری شاد و نشاط‌ آور برای کودکان است و ترانه‌های آن، قصه‌های منظوم بسیار کوتاهی هستند که بزرگ‌ترها به کمک انگشتان دست برای کودکان می‌گویند و در این قالب، شعر، ترانه و بازی و نمایش درهم آمیخته می‌شود.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما