بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325637
تعداد بازديد از سايت: 205154579
تعداد بازديد زيرپورتال: 933704
اين زيرپورتال امروز: 173
در امروز: 13655
اين صفحه امروز: 51


1396/7/19 چهارشنبه برگزاری کارگاه آموزشی انشاءنویسی در کتابخانه آیت الله خامنه ای شهرجعفریه قم کارگاه آموزش انشاءنویسی در کتابخانه آیت الله خامنه ای شهرجعفریه قم با حضور شماری از علاقمندان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، ملیحه مرادبیگلو مربی کارگاه انشاءنویسی با حضور در کتابخانه آیت الله خامنه ای شهر جعفریه قم به آموزش صحیح نگارش انشا پرداخت.

مرادبیگلو هدف از نوشتن انشاء را درست اندیشیدن، درست خواندن و انتقال صحیح مفاهیم و پیام ها به دیگران عنوان کرد و افزود: افرادی که از قوه تخیل بالایی در امر نویسندگی برخوردارند، می توانند با کشف استعدادهای خود در این زمینه موفق عمل کنند که البته این موضوع بستگی به پشتکار و اراده هر فرد دارد.

 

وی سپس گفت: یکی از شرایط انشاء نویسی، تسلط و مهارت کافی در امر خواندن است. و بهترین روش برای دستیابی به خوانش درست، مطالعه ی کتاب های داستان و خلاصه‌ برداری از آنها می باشد.

 

مربی کارگاه انشا نویسی همچنین بیان کرد: در نگارش انشا نکاتی همچون: پرهیز از زیادگویی، دوری از حاشیه سازی و عدم استفاده از جملات بی‌معنی باید رعایت شود چرا که بی توجهی به آن باعث خستگی مخاطب و... می شود. وی نوشته‌ های کوتاه و رعایت مساوات در کلام را مخاطب پسندید خواند و گفت: اطاله کلام هیچگاه باعث زیبایی متن نمی شود بلکه عکس آن را هم به دنبال دارد.

 

گفتنی است بخش پایانی این کارگاه، تشکیل نشست قصه گویی، نقاشی و رنگ آمیزی و ساخت کاردستی با بهره مندی از کتابهای داستان بود.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما