بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 237935
تعداد بازديد از سايت: 185257856
تعداد بازديد زيرپورتال: 823422
اين زيرپورتال امروز: 364
در امروز: 81930
اين صفحه امروز: 244
برگزاری کارگاه آموزشی انشاءنویسی در کتابخانه آیت الله خامنه ای شهرجعفریه قم

کارگاه آموزش انشاءنویسی در کتابخانه آیت الله خامنه ای شهرجعفریه قم با حضور شماری از علاقمندان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، ملیحه مرادبیگلو مربی کارگاه انشاءنویسی با حضور در کتابخانه آیت الله خامنه ای شهر جعفریه قم به آموزش صحیح نگارش انشا پرداخت.

مرادبیگلو هدف از نوشتن انشاء را درست اندیشیدن، درست خواندن و انتقال صحیح مفاهیم و پیام ها به دیگران عنوان کرد و افزود: افرادی که از قوه تخیل بالایی در امر نویسندگی برخوردارند، می توانند با کشف استعدادهای خود در این زمینه موفق عمل کنند که البته این موضوع بستگی به پشتکار و اراده هر فرد دارد.

 

وی سپس گفت: یکی از شرایط انشاء نویسی، تسلط و مهارت کافی در امر خواندن است. و بهترین روش برای دستیابی به خوانش درست، مطالعه ی کتاب های داستان و خلاصه‌ برداری از آنها می باشد.

 

مربی کارگاه انشا نویسی همچنین بیان کرد: در نگارش انشا نکاتی همچون: پرهیز از زیادگویی، دوری از حاشیه سازی و عدم استفاده از جملات بی‌معنی باید رعایت شود چرا که بی توجهی به آن باعث خستگی مخاطب و... می شود. وی نوشته‌ های کوتاه و رعایت مساوات در کلام را مخاطب پسندید خواند و گفت: اطاله کلام هیچگاه باعث زیبایی متن نمی شود بلکه عکس آن را هم به دنبال دارد.

 

گفتنی است بخش پایانی این کارگاه، تشکیل نشست قصه گویی، نقاشی و رنگ آمیزی و ساخت کاردستی با بهره مندی از کتابهای داستان بود.

عكس هاي مرتبط :
بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما