بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 65170
تعداد بازديد کنندگان سايت: 216737309 تعداد بازديد زيرپورتال: 66929 اين زيرپورتال امروز: 798 سایت در امروز: 117585 اين صفحه امروز: 750
1

2
1397/2/25 سه‌شنبه در کتابخانه یادگار امام (ره) اجرا شد؛ قصه های یادگاری همراه با کارگاه آموزش بازی با اسباب بازی ها به پیشنهاد کتابداران کتابخانه عمومی یادگار امام(ره)، نشست های قصه گویی و کتاب خوان، همراه با کارگاه آموزشی بازی با اسباب بازی ها برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ «قصه های یادگار» با حضور کودکان و نوجوانان در کتابخانه یادگار حضرت امام (ره) برگزار شد.

 

در این نشست فاطمه طرقی از اعضا فعال کتابخانه، از کتاب «هم قصه هم نقاشی» برای کودکان قصه گویی و بلندخوانی کرد. سپس اعضا به تصویرسازی و نقاشی از قصه شنیده شده پرداختند و این قصه را برای یکدیگر بازگو کردند.

 

کارگاه آموزشی بازی با اسباب بازی ها

 

زینب کرمی مسئول کتابخانه نیز، با هدف رشد و پرورش فکری کودکان و کشف استعدادهای آنان و در ادامه آموزش های پیشین، با حضور والدین و با بهره مندی از پازل ها به ساخت اشکال حیوانات پرداخت. سپس کودکان بر اساس آموخته های جدید و اشکال هندسی و جورچین های مختلف، به ساخت کامیون های چوبی و حیوانات مختلف به صورت گروهی و انفرادی اقدام کردند.

کرمی در این باره گفت: توجه به هدفمندسازی بازی، باعث خلاقیت و نوآوری و جذب کودکان و نوجوانان به کتاب و کتابخانه می شود و هدف از تشکیل این کارگاه، شناخت و آگاهی اعضا کودک و نوجوان در استفاده درست از اسباب بازی ها است که والدین باید به این امر مهم توجه داشته باشند.


در این نشست 5 نفر از اعضاء به معرفی کتاب های خوانده شده و کتاب های کتابخوان ماه به شرح زیر پرداختند:

زهرا جوادی دانا با معرفی کتاب «حکیم » نوشته نوآ گوردون؛ نفیسه امامی نیا با معرفی کتاب «چراغ ها من خاموش می کنم» نوشته زویا پیرزاد؛ سکینه ترکانی با معرفی کتاب «عادت می کنیم» نوشته زویا پیرزاد؛ فاطمه محمدی پور با معرفی کتاب «هزار و یکشب» ترجمه عبدالطیف تسویجی؛ محدثه ابوالحسنی با معرفی کتاب «زایو» از عناوین کتابخوان ماه اردیبهشت نوشته مصطفی رضایی؛  تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر شرکت کنندگان  به اشتراک گذاشتند.

 

این نشست به منظور معرفی طرح کتاب خوان ماه اردیبهشت و معرفی کتاب های خوب به همت زهرا جوادی از کتابداران پویای کتابخانه ی یادگار امام برگزار شد.

 

گفتنی است کتاب های «زایو» نوشته مصطفی رضایی و «فرنگیس» از کتاب خوان های ماه بود که  با حضور افراد به نقد و بررسی گذاشته شد و بخش های جذابی از کتاب خوانش شد.


در ا

بيشتر