بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 312480
تعداد بازديد از سايت: 202611002
تعداد بازديد زيرپورتال: 917822
اين زيرپورتال امروز: 299
در امروز: 38097
اين صفحه امروز: 220

1396/11/24 سه‌شنبه به میزبانی کتابخانه شهدای قم؛ نشست های کتابخوانی با انجام طرح های خلاقانه اجرا شد به مناسبت یوم الله دهه فجر و به میزبانی کتابخانه عمومی شهدای قم؛ نشست های کتابخوانی با انجام طرح های خلاقانه و با حضور کودکان «مهد مهر مادری» اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه هی عمومی استان قم؛ در آغاز این بازدید، ندا کلهر نژاد از کتابداران پویای کتابخانه شهدای قم، در باره خدمات کتابخانه ای، همچون امانت کتاب، شرایط ثبت نام و عضویت سراسری مطالبی را برای کودکان بیان کرد. وی همچنین در باره دیگر فعالیتهای فرهنگی کتابخانه همانند نشست های خلاصه نویسی از کتاب های خوانده شده، شعرخوانی، قصه گویی و ... سخن گفت.

 

کلهرنژاد سپس در باره برچسب های رنگی کتاب ها توضیحاتی ارائه کرد و به معرفی مجلات کودک از جمله: قلک و نبات کوچولو و... پرداخت و بخشی از آنها را خوانش کرد. وی همچنین در مورد ایام ا... دهه فجر، قیام مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) و رمز پیروزی انقلاب اسلامی و فرار شاه و... صحبت کرد.

 

نشست قصه گویی همراه با پرسش و پاسخ های کودکانه


 

در ادامه این کتابدار، از کتاب «نگران نباش داگلی بغلی» نوشته ی دیوید ملینگ؛ «بچه ها از کجا می آیند» نوشته ی سوفی بلکان قصه گویی و چکیده گویی کرد. این قصه گویی با پرسش و پاسخ و پیام ها و نتیج اخلاقی داستان همچون «چی اشتباهه و چی درست؟» نیز همراه بود که مورد استقبال کودکان قرار گرفت. گفتنی است مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی نیز از دیگر برنامه های فرهنگی این کتابخانه بود.

 

اجرای نمایش با عروسک های انگشتی

 

کلهر نژاد برای ایجاد فضایی شاد و صمیمی برای کودکان با تهیه «عروسکهای انگشتی» به اجرای نمایش طنز «بره ها و گرگ» پرداخت. در پایان نیز پیام اخلاقی این داستان توسط اعضا بیان شد. وی در مورد طرح «کتاب های سیار با کتابدار سیار» و اهمیت و فواید آن توضیحاتی را ارئه کرد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما