بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325647
تعداد بازديد از سايت: 205154605
تعداد بازديد زيرپورتال: 933714
اين زيرپورتال امروز: 183
در امروز: 13681
اين صفحه امروز: 61

1397/1/18 شنبه به ابتکار کتابداران موسسه امام صادق(ع) صورت پذیرفت؛ نشست حافظ خوانی سر سفره هفت سین فرهنگی نوروز 97 به ابتکار کتابداران موسسه امام صادق(ع)، نشست حافظ خوانی سر سفره هفت سین فرهنگی در نوروز 97 برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ به ابتکار مریم تلخابی و ریحانه صادقی از کتابداران کتابخانه موسسه امام صادق(ع)، سفره هفت سینی را با معرفی 7 عنوان کتاب که نام نخست آن با سین شروع شده بود؛ برپا کرد.

 

این هفت سین فرهنگی با حضور شماری از دوستداران شعر و ادب پارسی، با حافظ خوانی و تفال به اشعار این شاعر پرآوازه ایران و همچنین تفسیر و تشریح غزل های شیرین آن همراه بود.

 

گفتنی است، در این سفره، 7 کتاب شعر با عناوین «سعدی شیرازی» به کوشش خلیل خطیب رهبر، «ستاره یی بدرخشید» به اهتمام مرتضی مولانا، «سیمای معشوق در کلیات شمس تبریزی»  اثر سارا رییسی بگلو، «سه بار می گویم گل سرخ» اثر م. موید، «سهراب سپهری: شاعر نقاش» اثر نظام الدین نوری و «سپیدار» سروده مریم شیخ علی چوپانی، «سبز و سپید و سرخ» سروده کامران شرفشاهی چینش، معرفی و بخش هایی از آن نیز خوانش شد.

 

یادآور می شود، این نشست خلاقانه با هدف ترویج شعر و ادبیات فارسی و همچنین معرفی و گرامیداشت یاد شاعر پارسی گوی ایران حافظ شیرازی در کتابخانه عمومی موسسه امام صادق(ع) انجام شد.

 

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما