بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 130667
تعداد بازديد کنندگان سايت: 224072966 تعداد بازديد زيرپورتال: 135044 اين زيرپورتال امروز: 1833 سایت در امروز: 96132 اين صفحه امروز: 1771
برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه الزهرا(س)

حضور کودکان در برنامه های فرهنگی کتابخانه الزهرا(س)

بازی و شادی کودکان در کتابخانه الزهرا(س)

اجرای نمایش توسط اعضای کتابخانه الزهرا

برنامه های متنوع فرهنگی1

شرکت کودکان در برنامه های شاد کتابخانه
1397/12/23 پنجشنبه ویژه برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه الزهرا(س) به مناسبت اعیاد خجسته رجبیه ویژه برنامه های متنوع فرهنگی و شادی به میزبانی کتابخانه عمومی الزهرا(س) با حضور اعضا و خانواده ها برقرار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به همت زهره آقایی و هادی نیکبخت از کتابداران کتابخانه الزهرا، ویژه برنامه های شاد و متنوعی برای کودکان برگزار شد.
 

در این برنامه، حسین ملکی، کارشناس مذهبی، ضمن قصه خوانی از زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) و امام علی (ع)، با استفاده از کاغذهای مقوایی و رنگی، اسامی و القاب حضرت زهرا (س) و امیرمومنان علی (ع) را به صورت سه بعدی آموزش داد و از کودکان خواست تا چنین اشکالی را درست کنند. در ادامه نیز نشست پرسش و پاسخ از فعالیت های انجام شده با حضور شرکت کنندگان برپا گردید.
 

در پایان، بازی های سنتی و مفرح و متنوعی همچون صندلی بازی، پرتاپ توپ داخل سبد همراه با دقت در نشانه گیری، اجرای نمایش حرکتی با استفاده از بادکنک ها انجام شد.
 

گفتنی است دکلمه خوانی، تقدیر از پدران و مادران و خواندن دیگر ادعیه مذهبی توسط اعضا، از دیگر برنامه های فرهنگی بود.
 

نشست جمع خوانی
 

رخساره محمدی از دیگر کتابداران کتابخانه الزهرا (س) با معرفی و بلندخوانی از کتاب «حضرت ام البنین(س)» نوشته ابوالفضل هادی منش، از کودکان خواست از کتاب مذکور جمع خوانی کنند و اطلاعات خود را درباره این بانوی والامقام با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
 

در پایان نیز محمدی درباره انواع تقویم ها و مناسبت های ملی و مذهبی با کودکان صحبت کرد.
 

اجرای نمایش
 

به پیشنهاد رخساره محمدی، نمایش مرغ و خروس از کتاب «نمایشنامه های آسان» در زنگ هنر و تئاتر با هدف معرفی نمایشنامه ها اجرا شد.

بيشتر