بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325638
تعداد بازديد از سايت: 205154581
تعداد بازديد زيرپورتال: 933705
اين زيرپورتال امروز: 174
در امروز: 13657
اين صفحه امروز: 52

1396/7/19 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی اعلام کرد: آیین رونمایی از 10 عنوان کتاب بریل برگزار می شود مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم اعلام کرد: آیین رونمایی از 10 عنوان کتاب بریل در آستانه روز جهانی عصای سفید با همکاری اداره کل بهزیستی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم از رونمایی 10 عنوان کتاب بریل تولید شده بخش نابینایان این اداره کل در آستانه روز عصای سفید خبر داد.

 

جباری اظهار داشت: مجموعه کتاب های بریل این واحد 4013 نسخه و تعداد کتابهای گویا نیز4993 نسخه می باشد که روز شنبه 22 مهرماه از ده عنوان دیگر نیز رونمایی می شود. وی سپس گفت: این کتابها در سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال، با موضوعات مختلف تولید شده که بزودی در اختیار روشندلان عزیز قرار می گیرد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهار داشت: قم بعنوان قطب تولیدکننده کتابهای بریل در کشور، تاکنون توانسته با پشتکار فراوان و دقت نظر و سرعت عمل کتابداران پویا و خلاق این بخش، موفقیت های بیشماری همچون تولید یک هزار تقویم بریل، زیارت نامه عاشورا و ناحیه مقدسه و .... را در کارنامه کاری خود قرار دهد. وی سپس از حمایت های مالی و معنوی مهندس صادقی استاندار قم در تهیه و خرید دستگاه چاپ بریل تشکر و قدردانی کرد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی در ادامه تاکید کرد: وظیفه ماست با معرفی کتابهای پرفایده و کاربردی و همینطور دعوت از نویسندگان خوب و ارزشمند و تشویق آنان به این سمت، محتوای آثار ارزشمندشان را تبدیل به کتب بریل و گویا کنیم تا فرصت مطالعه برای نابینایان نیز همانند دیگر اقشار جامعه فراهم شود. وی بیان کرد: این کتابها به صورت رایگان در اختیار بخش نابینایان کتابخانه های عمومی سراسر کشور قرار می گیرد.

جباری در پایان گفت: آیین رونمایی از ده عنوان کتاب بریل به همراه تقدیر از روشندلان فعال استان روز شنبه 22 مهر ساعت 15 در تالار غدیر اداره کل کتابخانه های عمومی واقع در خیابان ساحلی با حضور اهالی فرهنگ، اصحاب رسانه و سایر مسئولین استان برگزار می شود.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما