بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 31982
تعداد بازديد کنندگان سايت: 213823885 تعداد بازديد زيرپورتال: 32928 اين زيرپورتال امروز: 802 سایت در امروز: 53905 اين صفحه امروز: 755
1

2
1397/1/19 يكشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم اعلام کرد: ایجاد ایستگاه مطالعه با 4هزار نسخه کتاب و استقبال پرشور زائران حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم از ایجاد ایستگاه مطالعه نوروزی با چهار هزار نسخه کتاب در میدان بزرگ امام خمینی(ره) و استقبال پرشور زائران و مجاوران حرم حضرت معصومه(س) از این اقدام فرهنگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین جباری با اشاره به همکاری شهرداری منطقه هفت قم در راه اندازی ایستگاه مطالعه در میدان بزرگ امام خمینی(ره) اظهار کرد: این ایستگاه از 28 اسفندماه در قالب اتاق مطالعه در میدان بزرگ امام خمینی، نزدیکی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها و پاساژ الغدیر ایجاد شد.

 

وی با بیان اینکه 4 هزار نسخه کتاب برای استفاده عموم مردم در ستاد تعطیلات نوروزی و پر رفت و آمدترین مسیر زائران قرار داده شد، اضافه کرد: این ایستگاه تا 17فروردین‌ماه برپا بود و به زائران و مجاوران آستان مقدس کریمه اهل بیت سلام الله علیها خدمات‌رسانی داشت.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم برپایی ایستگاه مطالعه را اقدامی در راستای جلوگیری از اتلاف وقت زائران و استفاده بهینه از زمان با بهره مندی از کتابهای خوب و کاربردی در سال نو دانست و عنوان کرد: این اقدام فرهنگی به صورت ویژه مورد استقبال خانواده‌ها و زوار حرم مطهر قرار گرفت.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، ایجاد عادت به مطالعه و اهمیت آن در پیشرفت فرهنگی جامعه را از دیگر اهداف برپایی ایستگاه مطالعه میدان بزرگ امام خمینی(ره) دانست و مطرح کرد: امیدواریم در دیگر مناسبت‌های سال، بتوانیم زمینه مناسبی را برای برپایی چنین ایستگاه‌هایی در راستای ترویج کتابخوانی فراهم سازیم.

 

جباری گفت: این ایستگاه هر ساله با هدف تحقق بخشیدن به منویات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص گسترش مطالعه مفید صورت می گیرد.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم در پایان اظهارداشت: همچنین این اداره کل
 در مناسبت ها و ایام مختلف با بهره مندی از شبکه ها و صفحات مجازی همانند اینستاگرام، تلگرام و سروش و … برنامه ها و فعالیت های و برنامه های فرهنگی اداره کل کتابخانه ها را به همراه کتابهای متنوع به ویژه در حمایت از کالای ایرانی به عنوان شعار سال, معرفی می کند.

 

 

 

 

بيشتر