بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 95209
تعداد بازديد کنندگان سايت: 219742677 تعداد بازديد زيرپورتال: 98370 اين زيرپورتال امروز: 181 سایت در امروز: 2497 اين صفحه امروز: 109
1

2

3
1396/11/24 سه‌شنبه توسط کتابدار کتابخانه مریم صورت گرفت؛ برپایی نشست های فرهنگی و کارگاه های آموزشی با حضور کودکان و نوجوانان کتابدار کتابخانه عمومی مریم، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، نشست های فرهنگی و کارگاه های آموزشی را با حضور کودکان و نوجوانان برپا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ در نشست پاتوق کتاب، حکیمه عابدینی کتابدار کتابخانه مریم با هدف علاقمندسازی کودکان به کتاب و همچنین پرورش قوه خلاقیت در آنان، به قصه گویی و کتاب خوانی از کتاب «پرنده نشسته روی سرت» نوشته مو ویلمز پرداخت. وی سپس از کودکان خواست تا از افکار خود در باره شخصیت های داستان و همینطور همذات پنداری با آنان، سخن بگویند.

عابدینی گفت: این شیوه کتابخوانی، برای کودکان بسیار جذاب و هیجان انگیز بود، بچه ها با بیانی کودکانه و افکاری گوناگون، از تصمیم ها و رفتارهای خود بجای شخصیت های داستان با یکدیگر گفتگو کردند.

 

کارگاه آموزش کاردستی با بهره مندی از کتاب

 

همچنین این کتابدار در کارگاه کاردستی، به منظور هم افزایی بیشتر در کارگروهی و افزایش تمرکز و نوآوری در ساخت وسایل با کمترین هزینه، با بهره مندی از کتاب «اریگامی جادوی کاغذ» نوشته یوکیو کوروساوا، ساخت کاردستی (گلهای کاغذی) با کاغذ را آموزش شد. وی گفت: همه کتاب های خوب و مفید و کاربردی در کتابخانه ها با شیوه های مختلف و بر اساس نیازمندی ها و علاقمندی های اعضا و مراجعین باید معرفی و مطالعه شود تا بر اثر گرد و خاک از بین نروند.

 

کارگاه آموزش داستان نویسی

 

در این کارگاه در باره تفاوت های داستان های عامه و نخبه پسند صحبت شد. همچنین مطالبی در باره تفاوت های نثر و زبان در داستانهای عامیانه و داستان های فاخر بیان شد. گفتنی است داستان های نخبه پسند دارای نثری گویا، زبانی بلیغ و دایره واژگانی جدید و همینطور درونمایه ای اجتماعی، اعتقادی، واقعی و درونی است.

ولی در رمان های عامه درونمایه بسیار بی اهمیت و بر اساس موضوعات عاشقانه می باشد که فضا سازی آن نیز پر از اغراق و به دور از واقعیت است.


در پایان داستانی ویژه از کتاب «رد نا منظمی روی برفها» معرفی و خوانش شد تا هنرجویان جوان به عنوان الگو برای نگارش داستان استفاده کنند. یادآور می شود این داستان رتبه اول جایزه ادبی خاتم را دریافت نموده است.

بيشتر