بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325661
تعداد بازديد از سايت: 205154653
تعداد بازديد زيرپورتال: 933728
اين زيرپورتال امروز: 197
در امروز: 13729
اين صفحه امروز: 751396/7/4 سه‌شنبه به همت مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی؛ زنگ شکوفه ها و نشست همخوانی با کتاب طنین انداز شد/ تقدیر از برگزیدگان کتابخانه ای هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به همت مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی علامه امینی؛ زنگ شکوفه ها و نشست همخوانی با کتاب در قالب های جمع خوانی، قصه گویی، اجرای نمایش خلاق و نشست کتاب خوان با حضور اعضا طنین انداز شد.

زنگ شکوفه‌ها


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ زهرا آقایی مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی در اقدامی خلاقانه به همراه گروه نمایش کتابخانه با حضور در دبستان دخترانه امام حسین (ع)، نمایش خلاق برگرفته از کتاب «بنگ و بنگ و بنگ، شکار زرنگ» نوشته‌ی مهری ماهوتی را در زنگ شکوفه ها اجرا کردند.

 

آقایی در ادامه این مراسم از کتاب «ننه نقلی و کدوی قلقله زن» نوشته ی جلال الدین اکرمی قصه گویی کرد. همچنین برای تشویق کودکان به کتاب وکتابخانه، مجلات کودک به «شکوفه های تازه وارد» اهدا شد.

معرفی خدمات فرهنگی بخش کودک و نوجوان توسط یکی از اعضا کتابخانه، توزیع بروشور و دعوت از معلمین و دانش آموزان برای بازدید از کتابخانه دیگر فعالیتهای جانبی بود.

 

جمع‌خوانی کتاب «آقای بی‌رویه»

در این نشست، سه داستان کتاب«آقای بی‌رویه» با عناوینِ «یک سوزن به خودم»، «غذا را این جوری بخور!»، «کفش و درفش»،  نوشته‌ی علی باباجانی توسط کودکان و نوجوانان جمع خوانی و معرفی شد. در این نشست پس از خوانش جمعی داستان، شرکت کنندگان به خلاصه گویی از کتاب پرداختند.

 

معرفی کتاب

کتاب داستانی «آقای بی‌رویه» نوشته علی باباجانی ماجراهای طنز یک خانواده چهارنفره را روایت می‌کند که در آن افراط و تفریط پدر در مسائل ساده و روزمره، مشکلاتی را برای اعضای خانواده به وجود می‌آورد.

این کتاب از سری آثار «طنز نوجوان» و شامل 10 داستان کوتاه و به هم پیوسته با عناوین «یک سوزن به خودم»، «غذا را این جوری بخور!»، «کفش و درفش»، «دربست دوبله»، «چاره قبل از رفتن»، «بیایید برنامه برزیم!»، «به خاطر یک نوشمک»، «روز حمل و نقل»، «مثل کف دست» و «یادداشت آقای بی رویه» است.


 

نمایش خلاق با موضوع آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی

مسئول بخش کودک و نوجوان در اقدامی دیگر، با هدف فرهنگ سازی در زمینه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و احترام به دیگران، نمایش خلاقی را با موضوع «ضرورت حقوق شهروندان در رانندگی» با بهره مندی ازکتابِ «ترافیک: آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی» نوشته‌ی محمد قاسمی برگزار کرد.

در قالب این نمایش اعضا با برخی از قوانین راهنمایی و رانندگی ویژه رانندگان وسیله‌ی نقلیه و همچنین عابرین پیاده آشنا شدند.

 

کلاس آموزش زبان انگلیسی

در کلاس زبان انگلیسی آموزش حروف و آوای  i، j  و k توسط ساره فلاح انجام شد. در این کلاس خردسالان، کودکان و نوجوانان حاضر بودند.  گفتنی است در گروه خردسالان، آموزش حروفA وB  به شیوه رنگ آمیزی صورت گرفت.

 

نشست کتاب خوان و برگزاری آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

در این نشست، سحر فراهانی با معرفی کتاب «خانواده‌ی آقای چرخشی» نوشته‌ی طاهره ایبد؛ الهه جعفریان با معرفی کتاب «سنگ صبور» نوشته‌ی محمدرضا یوسفی؛ زینب طاهری فر با معرفی کتاب «هانس خوش‌شانس و قصه‌های دیگر» نوشته‌ی گریم یاکوب؛ ریحانه زند با معرفی کتاب «اینگرید و گرگ»، نوشته‌آندره آلکسیس؛ نرگس بیرامی با معرفی کتاب «اختراع هوگوکابره»، نوشته‌ی برایان سلزنیک؛ محمدمهدی قنجی با معرفی کتاب «مار در آتش: سه داستان از جوامع الحکایات»، نوشته‌ی حسین فتاحی؛  معصومه شوندی با معرفی کتاب «دوست تا همیشه»، نوشته‌ی ویلسون ژاکلین تجربیات مطالعاتی خود را با دیگران به اشتراک گذاشتند.

 

در ادامه این نشست بخشی از وصیت‌نامه‌ شهید محمود مهاجر خوانش شد و 5 نفر از اعضای کانون ادبی نیز داستانهای خودنوشته را بازخوانی و مورد نقد و بررسی قرار دادند.

 

در بخش بعدی برنامه، نمایشِ خلاقِ «مرد ناشنوا و بیمار» برگرفته از داستانهای زیبای مثنوی مولوی توسط گروه نمایش  برگزار شد. این نمایش شامل آموزه های ادبیات کهن پارسی می باشد.

 

در پایان نیز با حضور شماری از کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی، از  برگزیدگان کتابخانه ای هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر به عمل آمد.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما