بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 338295
تعداد بازديد از سايت: 207869614
تعداد بازديد زيرپورتال: 949172
اين زيرپورتال امروز: 368
در امروز: 33498
اين صفحه امروز: 250
1397/2/24 دوشنبه به میزبانی کتابخانه الزهرا(س) صورت گرفت؛ معرفی کتاب با بهره مندی از نشست های کتاب خوان و بازی های فکری و سرگرمی به میزبانی کتابخانه عمومی الزهرا(س)، معرفی کتاب در قالب نشست های کتاب خوان، قصه گویی و کارگاه های بازی های فکری و کاردستی و ... انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ ششمین نشست کتاب خوان با استقبال خوب مخاطبان در کتابخانه الزهرا (س) تشکیل شد.

 

در این نشست شش نفر از علاقمندان کتاب های خوانده شده خود را به شرح زیر به اشتراک گذاشتند:

 

آرام جمشیدی با معرفی کتاب «لباسهای بهشتی» نوشته­ی سیده نورالهدی طباطبائی؛ آرزو جمشیدی با معرفی کتاب «امام سجاد(ع)» نوشته عاطفه محمدعلی؛  محمدمتین خسروی با معرفی کتاب «خاتون عشق» نوشته زهرا زواریان؛ علی اصغر تلخابی با معرفی کتاب «قصه های شیرین از زندگی امام زمان(عج)» نوشته مسلم ناصری؛ امین آرزومندی با معرفی کتاب «باران مهربانی» با همکاری معاونت پژوهش بنیاد مهدویت و آینده پژوهی؛ مهدیس حسنی با معرفی کتاب «با قاصدک: داستان های امام زمان(عج) از تولد تا امامت» نوشته محمد یوسفیان؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

کارگاه کاردستی، بازی، سرگرمی و هیجان

 

در این کارگاه، رخساره محمدی از کتابداران پویای این کتابخانه؛ با بهره مندی از بازی های فکری همچون دومینو  و اشکال هندسی ... به کودکان و نوجوانان ساخت وسایل و اشیا مختلف را با کاربردهایی متفاوت آموزش داد و با معرفی کتاب هایی در این زمینه، به افزایش آگاهی و اطلاعات بیشتر این گروه سنی در باره وسایل دست ساز پرداخت. وی بازی های فکری، همراه با معرفی کتاب را عاملی موثر در تشویق کودکان و نوجوانان به کتاب و کتابخانه عنوان کرد و گفت: با استفاده از کارت های بازی و اطلس شهرها کتاب هایی با موضوع تاریخ و جغرافیا معرفی گردید که این امر موجی از شادی و هیجان را برای شرکت کنندگان به همراه داشت؛ علاوه بر اینکه اعضا از فرهنگ و رسوم شهرها و کشورهای مختلف شناخت بیشتری پیدا کردند.

 

محمدی سپس گفت: بازی گروهی با اسباب بازی های ارسالی از نهاد نیز، ضمن ایجاد خلاقیت و شکوفایی استعدادهای کودک و نوجوان، آنها را با مشارکت و همدلی و همزبانی، بیشتر آشنا می کند و می تواند بهترین شیوه آموزشی غیرمستقیم در تربیت این عزیزان باشد.

 

نشست قصه گویی همراه با ساخت لاک پشت

 

در این نشست نیز محمدی از داستان "هدهد نامه بر" با استفاده از کارت های قصه، برای گروه سنی کودک و نوجوان قصه گویی کرد. وی سپس از کودکان خواست بر اساس داستان شنیده شده به نقاشی بپردازند و دیدگاه های خود را بیان کنند.

 

در ادامه کودکان به پیشنهاد این کتابدار، به تصویرسازی و  نقاشی از لاک پشت پرداختند و با زندگی این خزنده و انواع آن و همینطور نحوه نگهداری صحیح لاک پشت ها آشنا شدند که برایشان بسیار جذاب و زیبا بود.

 

گفتنی است در ماه شعبان المعظم، سخنرانی مذهبی همراه با شعرخوانی و دکلمه خوانی، اجرای سرود و پخش کلیپ با اجرای نمایشی شاد و عروسکی؛ فضایی پر نشاط و خاطره انگیزی را برای کودکان و نوجوانان و خانواده ها به ارمغان اورده بود.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما