بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 338267
تعداد بازديد از سايت: 207869454
تعداد بازديد زيرپورتال: 949144
اين زيرپورتال امروز: 340
در امروز: 33338
اين صفحه امروز: 222


1397/7/10 سه‌شنبه به اشتراک گذاری 8عنوان کتاب دفاع مقدس در کتابخانه علامه امینی کتابخانه عمومی علامه امینی، 8 عنوان کتاب را در قالب نشست کتاب خوان، جع خوانی، کاردستی و نقاشی به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست کتاب خوان با حضور شماری از اعضاء نوجوان در کتابخانه علامه امینی برپا شد.

 

در این نشست 6 نفر از اعضاء به معرفی کتاب پرداختند:

 

فاطمه لطفی اقبال با معرفی کتاب «من کوله پشتی نورالله هستم» نوشته محمد حسین صلواتیان، محمد مهدی قنجی با معرفی کتاب «اکبر کاراته به تهران می رود» نوشته محسن صالحی حاجی آبادی؛ معصومه شوندی با معرفی کتاب «داماد فرمانده لشگر» نوشته داود امیریان؛ معصومه بهرامی رضاقی با معرفی کتاب «من بازو بند سعید هستم» نوشته محمد حسین صلواتیان، بتول آصفری با معرفی کتاب «گردان قاطر چی ها» نوشته داود امیریان؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.


نشست های جمع خوانی و نمایشگاه هنری از آثار کودکان در هفته دفاع مقدس

 

نشست جمع‌خوانی از کتاب های «من مشق شب محمود هستم» و «من برگ عبور مرحمت هستم» از آثار محمدحسین صلواتیان توسط زهرا آقایی، مسئول بخش کودک و نوجوان برگزار شد. در کتاب «من مشق شب محمود هستم» بخش کوتاهی از زندگی شهید 12 ساله، «محمود مهاجر» روایت می‌شود و مخاطبان را با مفهوم «مشق شب» در دوران دفاع مقدس آشنا می‌سازد و با طرح داستان هایی، شجاعت و ایثار و اخلاص رزمندگان اسلام را به تصویر می کشد.

 

در کتاب «من برگ عبور مرحمت هستم» نیز، خوانندگان با واژه‌ی«برگ عبور» و کاربرد آن در جنگ و زمان حال آشنا می‌شوند. این کتاب با نقل گزیده‌ای از سخنان شهید «مرحمت بالازاده» زینت داده شده است.

 

گفتنی است مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی با موضوع هفته دفاع مقدس برگزار شد و از بهترین نقاشی‌ها نمایشگاهی برپا شد.

 

کارگاه کاردستی و بازی با اسباب بازی ها

 

در کارگاه کاردستی، آقایی اوریگامی «گل لاله» را به مناسبت هفته دفاع مقدس و به عنوان نماد شهید و شهادت به کودکان آموزش داد. همچنین اعضا، ساخت اوریگامی مانتو، لباس، خرس و .... را نیز فرا گرفتند. در ادامه کودکان و نوجوانان مطابق با گروه سنی خود با اسباب بازی های مورد علاقه اشان بازی کردند.

 

نمایشگاه ویژه‌ی هفته دفاع مقدس

گفتنی است بازنمایی منابع از کتاب‌های موجود در مخزن و نمایشگاه عکس با محوریت شهدای 8 سال جنگ تحمیلی نیز به همت حسن جعفری متین، مسئول کتابخانه و ملیحه آقابابایی، کتابدار این کتابخانه به نمایش گذاشته شد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما