بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 338241
تعداد بازديد از سايت: 207869307
تعداد بازديد زيرپورتال: 949118
اين زيرپورتال امروز: 314
در امروز: 33191
اين صفحه امروز: 1961397/7/10 سه‌شنبه به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس انجام شد، رویدادهای فرهنگی متنوع در کتابخانه شهدای قم به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس، رویدادهای فرهنگی متنوع در کتابخانه شهدای قم و مدارس انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ نشست کتاب خوان با موضوع دفاع مقدس ویژه گروه سنی نوجوانان  برپا شد .

 

در این نشست نوجوانان به معرفی کتابهای خوانده شده خود به شرح زیر پرداختند:

 

زهرا صفری با معرفی کتاب «تا پل رنگین کمان» سروده مریم هاشم پور؛ نگین قربانی با معرفی کتاب «فاتح خیبر» نوشته مهدی وحیدی صدر؛ لیندا ساری با معرفی کتاب «دفاع و شهادت» نوشته مهدی وحیدی صدر؛ فاطمه صادقی با معرفی کتاب «فرشته های زمینی» نوشته مسلم ناصری؛ معصومه نوین با معرفی کتاب «از خرمشهر بگو» نوشته رضا بنده خدا؛ مریم آقاجانی با معرفی کتاب «ستاره های بی پلاک» نوشته اسماعیل فیروزی؛ منیره شکری با معرفی کتاب «من موهای طلایی حسن هستم» نوشته محمد حسین صلواتیان؛ سارا مرادی با معرفی کتاب «عبور از کارون» نوشته مصطفی خرامان؛ زهرا پیردوست با معرفی کتاب «جنگ شهرها» نوشته محمدرضا شمس؛ نیره کریمی با معرفی کتاب «شهید فهمیده» نوشته قاسم کریمی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

مسابقه ی اگر من نویسنده بودم

 

ندا کلهرنژاد، کتابدار این کتابخانه هدف از برگزاری مسابقه «اگر من نویسنده بودم» را ایجاد تفکر و یادگیری انواع داستان نویسی و آشنایی با کتاب های مختلف و آموزش نگارش خلاقانه عنوان کرد و گفت: در این مسابقه، اعضا بر اساس تماشای طرح جلد کتاب ها و دیگر تصاویر آن، داستان نویسی کردند و با بیان اندیشه های مختلف به علل نگارش داستان های خود از تصویرهای کتاب پرداختند. وی گفت: در این مسابقه برخی از افراد داستان های مذهبی، طنز، جنگی و افسانه ای و تخیلی را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند که این نوع مسابقه و داستان نویسی مورد استقبال و شادی نوجوانان قرار گرفت.

 

نمایشگاه موضوعی کتاب و میثاق با شهیدان در گلزار شهدا

 

کلهرنژاد به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه موضوعی کتاب را در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار کرد. وی همچنین به منظور ادای احترام به شهیدان 8 سال جنگ تحمیلی و مدافع حرم به همراه شماری از اعضا، ضمن قرائت فاتحه و زیارت عاشورا، به غبارروبی و عطرافشانی مزار شهیدان پرداختند. در پایان زندگی نامه شهید مهدی زین الدین و وصیت نامه آن خوانده شد.

 

معرفی کتاب با موضوع 8 سال جنگ تحمیلی
 

گفتنی است این کتابدار با حضور در مدرسه نرجس ضمن بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی از دانش آموزان برای بازدید از کتابخانه و عضویت درآن دعوت کرد. وی سپس به مناسبت سالروز 8 سال جنگ تحمیلی، کتاب «سفر به جنوب» نوشته محدرضا سرشار را به آنان معرفی کرد .

 

یاد آور می شود این کتاب به خوبی، فضاسازی پشت جبهه و خط مقدم را از دیدگاه یک خبرنگار به تصویر کشیده و برای تکمیل تصاویر مربوط به جنگ برای کودکان و نوجوانان مناسب است.

 

جمع خوانی کتاب با موضوع دفاع مقدس
 

 همچنین دربازدید دانش آموزان از کتابخانه شهدای قم، کلهرنژاد با معرفی کتاب «همه آمدند: تلاش مردم در روزهای دفاع مقدس» نوشته غلامرضا حیدری ابهری از آن روخوانی و بلندخوانی کرد. سپس هر یک از بازدیدکنندگان پس از آشنایی با کتاب با خوانش صفحاتی از آن، کتاب را خواندند و از از خواندن آن لذت بردند.  

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما