بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 338269
تعداد بازديد از سايت: 207869464
تعداد بازديد زيرپورتال: 949146
اين زيرپورتال امروز: 342
در امروز: 33348
اين صفحه امروز: 2241397/7/12 پنجشنبه همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس به میزبانی کتابخانه آیت الله خامنه ای صورت گرفت؛ رویدادهای فرهنگی آموزشی با حضور خانواده شهدای مدافع حرم همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس، به میزبانی کتابخانه آیت الله خامنه ای رویدادهای فرهنگی آموزشی با حضور خانواده شهدا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، دوازدهمین نشست کتاب خوان به همت کتابداران بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه ای و با حضور وحید میرزایی، معاون ادراه کل نهاد کتابخانه های عمومی؛ مریم رمضانی، رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاریها و خانواده شهدای مدافع حرم برگزار شد.

 

در این نشست 8 نفر از اعضاء به معرفی کتاب پرداختند:

 

امیر زارعی با معرفی کتاب «سلام بر ابراهیم» کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی؛ ایلیا بشکار با معرفی کتاب «آسمان به رنگ خون» نوشته لعیا اعتمادی؛ امیرمحمد حاجیان نژاد با معرفی کتاب «تویوتای خرگوشی» نوشته اکبر صحرایی؛ صادق صفایی با معرفی کتاب «شهید فهمیده» نوشته محمدرضا اصلانی؛ امیرمحمد جلالی با معرفی کتاب «تولد یک پروانه» داود امیریان؛ مجتبی وطن خواه با معرفی کتاب «صدای نفس های دشمن» نوشته مهدی میرکیایی؛ نازنین فاطمه فلاح نژاد با معرفی کتاب «فقط خدا» تهیه شده توسط موسسه فرهنگی قدر ولایت؛ زهرا وطن خواه با معرفی کتاب «گربه عزیز» نوشته داود غفارزادگان، تجربیات مطالعاتی خود را باد یگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

گفتنی است در این نشست فرزندان و خانواده شهدای مدافع حرم و زهرا حسینی از بانوان جانباز 8 سال دفاع مقدس به بیان خاطراتی از شهیدان همچون اخلاق مداری، ولایت مداری و غیرت دینی و ملی پرداختند و از کتابخانه و بخش های مختلف آن دیدن کردند و با فعالیت های آن آشنا شدند.

 

در پایان فاطمه ریحانی با روایت داستانی از آزادگان یاد و خاطره آنان را گرامی داشت و از فرزندان شهید و ارائه دهندگان نشست کتاب خوان نیز تقدیر شد.

 

جمع خوانی از کتاب «گربه عزیز»

 

رقیه زارعی، مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه ای ضمن معرفی «گربه عزیز» نوشته داوود غفارزادگان، از اعضا خواست به مدت یک هفته این کتاب را مطالعه کنند. سپس علاقمندان پس از مطالعه کتاب و به پیشنهاد این کتابدار از کتاب «گربه عزیز» جمع خوانی کردند.

 

این کتاب نگاهی ویژه به وقایع خرمشهر در دوران دفاع مقدس دارد. که برای گروه سنی "ب " و "ج " مناسب است.

 

کارگاه داستان نویسی

 

هشتمین کارگاه داستان نویسی به همت نیره خدادادشهری، بخش کودک و نوجوان و به مربیگری محمد فیروزجانی تشکیل شد.

 

در ادامه ی مبحث سوژه یابی، درباره شیوه نگارش صحیح و ایجاد طرحی جذاب با موضوع «باغ جاویی» نیز صحبت شد. سپس هر یک از هنرجویان داستان های خودنوشته را با توجه به موضوع و درس جدید با یکدیگر به اشتراک گذاشتند و به نقد و بررسی آن پرداختند.

 

فیروزجانی پس از آموزش سوژه یابی در داستان، درباره شخصیت سازی و مکان داستان صحبت کرد. در پایان این مربی و نویسنده از اعضا خواست در هفته بعد داستانی را با خلق شخصیت های مناسب و مکان های مختلف به رشته تحریر در بیاورند.

 

 

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما