بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 353148
تعداد بازديد از سايت: 210958873
تعداد بازديد زيرپورتال: 967402
اين زيرپورتال امروز: 646
در امروز: 135274
اين صفحه امروز: 4381397/7/28 شنبه به میزبانی کتابخانه الزهرا (س) اجرا شد؛ نشست کتاب خوان و طرح کتاب، کودک و اندیشه ورزی در نشست های مطالعاتی به میزبانی کتابخانه عمومی الزهرا (س)، نشست کتاب خوان همراه با طرح کتاب، کودک و اندیشه ورزی در نشست های مطالعاتی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ به میزبانی کتابخانه الزهرا (س)، نشست کتاب خوان با موضوع امام حسین (ع) تشکیل شد.

 

در این نشست، فاطمه محمد یاری با معرفی کتاب «سقای آب وادب» نوشته مهدی شجاعی؛ زهرا اسماعیلی با معرفی کتاب «روز حسین که مقتل شیوایی از امام حسین» نوشته مرحوم سید عبدالزهرا کعبی؛ طیبه اسماعیلی با معرفی کتاب «نامیرا» نوشته صادق کرمیار؛ غزل داراستانی با معرفی کتاب «امام حسین شهید پیشروی انسانیت» نوشته سید محمد تقی جعفری؛ امیرحسین فروتن مسئول کتابخانه الزهرا (س) با معرفی کتاب «آفتاب در حجاب» نوشته مهدی شجاعی؛ رخساره محمدی کتابدار این کتابخانه با معرفی کتاب «لهوف علی قتلی الطفوف» نوشته سید بن طاووس؛ اکرم عباسی با معرفی کتاب «تشنه لبان» نوشته حمید گروگان؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

 

نشست قصه گویی و بازی های فلسفی با بهره مندی از کارگاه  کتاب، کودک و اندیشه ورزی

 

در این نشست، رخساره محمدی، کتابدار کتابخانه برای کودکان رده سنی الف به قصه گویی از کتاب «ای همچین» نوشته پیتر رینولدز و ترجمه دامون رجایی پرداخت و از این گروه سنی خواست قوانین مربوطه به کتاب را به همراه گفتگوهای شخصیت های داستان بیان کنند. یادآور می شود هدف از این نشست یادگیری فن بیان و شناخت مخاطبین است.

 

بازی های فلسفی

 

محمدی در این کارگاه با استفاده از مجموعه بازیهای فلسفی با عنوان «ثابت کنید» و ارائه کارت هایی به اعضا، از آنان خواست که متن های نوشته شده بر روی کارت ها را با دقت تمام و توجه به جزئیات آن بخوانند و برای هر نوشته ای دلیل بیاورند و هدف آن را بیان کنند. گفتنی است این کارگاه به منظور آموزش استدلال های قوی و محکم به کودکان و نوجوانان برای اقناع اشخاص است.

 

کارگاه آموزش روبیک

 

در این کارگاه علیرضا حسینی، عضو فعال کتابخانه به آموزش روبیک از بازی های فکری پرداخت. این بازی ذهن کودکان و نوجوانان را برای حل مسئله متمرکز می کند.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما