بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 353162
تعداد بازديد از سايت: 210958928
تعداد بازديد زيرپورتال: 967416
اين زيرپورتال امروز: 660
در امروز: 135329
اين صفحه امروز: 452

1397/7/29 يكشنبه به همت کتابداران کتابخانه آیت الله خامنه ای انجام شد؛ نشست داستان نویسان، کتاب خوانان و قصه گویی در مدارس کارگاه آموزش داستان نویسی به میزبانی کتابخانه آیت الله خامنه ای و نشست کتاب خوان و قصه گویی در مدارس حائری و استثنایی امید تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کارگاه داستان نویسی ویژه بزرگسالان در کتابخانه حضرت آیت الله خامنه ای به مربیگری مرضیه نفری نویسنده و مربی کارگاه برقرار شد.

 

در آغاز این نشست، نفری کتاب های «چه کسی از ویرجیناولف می ترسد» و آشغال دونی» نوشته غلامحسین ساعدی را معرفی کرد.  

 

این نویسنده و مربی به «مضمون و محتوا» در کتاب ساعدی اشاره کرد و افزود: شخصیت های این داستان منفعل هستند که فقط نسبت به جبر جامعه واکنش می دهند و شاید این مسئله ناشی از دیدگاه چپ نویسنده است. وی بیان کرد: نویسنده هایی که فقرجامعه را نشان می دهند و کمونیسم را راه نجات جامعه می دانند به تنهایی نمی توانند تاثیر گذار باشند بلکه با انواع شخصیت های داستان به مقصود خود می رسند.

 

نهمین کارگاه داستان نویسی ویژه نوجوانان نیز به همت فاطمه مسعودی و با تدریس مهدی فیروزجایی برگزار شد. در این کارگاه فیروز جانی مبحث سوژه یابی را ادامه داد و شرکت کنندگان با اشتراک گذاری داستان های خوانده شده خود به نقد و بررسی آن پرداختند و نقاظ ضعف و قوت را بیان کردند.

 

نشست کتاب خوان مدرسه ای

 

توسط فاطمه مسعودی و نیره خدادادشهری از کتابداران بخش کودک، نهمین نشست کتاب‌ خوان مدرسه‌ای با حضور گروهی از دانش‌آموزان مدرسه حائری تشکیل شد.

 

در این نشست، 6 نفر از دانش‌آموزان پایه چهارم، پنجم و ششم به معرفی کتاب پرداختند:

 

مجتبی وطن خواه با معرفی کتاب «مژده گل: داستانهایی از زندگی امام حسن مجتبی (ع)» نوشته مجید ملامحمدی؛ محمد رجبی با معرفی کتاب «گردان قاطرچی ها» نوشته داود امیریان؛ معین مومن آبادی با معرفی کتاب «حضرت ایوب (ع)» نوشته محسن قدسی پور؛ محمدحسین حجازی با معرفی کتاب «سرود کریسمس» نوشته چارلز دیکنز؛ بابک پورحسینی با معرفی کتاب «طوطی شکرشکن» نوشته فرشته رامشینی؛ محمد پوراکبری با معرفی کتاب «آن آقای مهربان» نوشته محمود پوروهاب؛ فاطمه خیرخواه با معرفی کتاب «شب های بی ستاره» نوشته مرضیه نفری؛ زهرا جعفری علی با معرفی کتاب «هستی» نوشته فرهاد حسن زاد؛ تجریبات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

بازدید از مدرسه شهید مطهری (امید)

 

طیبه عبدلی، مسئول بخش نابینایان ضمن حضور در مدرسه استثنایی «امید» توضیحاتی در مورد کتاب های بریل و گویای این بخش، شرایط عضویت و همچنین دیگر برنامه های فرهنگی ارائه کرد تا دیگر نابینایان هم بتوانند از خدمات کتابخانه استفاده کنند.

 

عبدلی سپس به قصه گویی از کتاب بریل «آسمانی به رنگ خون» نوشته لعیا اعتمادی پرداخت. در ادامه دانیال متین پور از روشندلان پایه چهارم بخش هایی از این کتاب را قصه خوانی و بلندخوانی کرد.

 

کارگاه آموزشی اسباب بازی

 

در این کارگاه، خدادادشهری به آموزش بازی با اسباب بازی های مختلف در رده سنی کودکان و نوجوانان پرداخت که با استقبال آنان نیز همراه شد.

سپس هر یک از اعضا با انتخاب اسباب بازی های مورد علاقه خود و با تشکیل گروه های سه نفره به بازی و شادی پرداختند.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما