بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 353134
تعداد بازديد از سايت: 210958808
تعداد بازديد زيرپورتال: 967388
اين زيرپورتال امروز: 632
در امروز: 135209
اين صفحه امروز: 424


1397/7/29 يكشنبه یک هفته با کتابخوانان در کتابخانه نرگس کتابخانه عمومی نرگس با رویدادهای متنوع فرهنگی همانند، نشست کتاب خوان، حافظ خوانی و کارگاه آموزش کاردستی با بهره مندی از کتاب، میزبان شماری از اعضا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، هشتمین نشست کتاب خوان با حضور شماری از بانوان در کتابخانه عمومی نرگس برگزار شد.

 

در این نشست کتاب های «افسانه های کهن چینی» برگردان احمد شاملو توسط انسیه هدایتی؛ «مدیر مدرسه» نوشته جلال آل احمد توسط  زهرا حیدری؛ «زندگی عاقلانه» نوشته آلبرت آلیس توسط مریم تخت شاهی؛ «نیمه شبی در حله» نوشته مظفر سالاری توسط نرگس امینی؛ « نقاشی ایران» نوشته رویین پاکباز توسط فیروزه نظر گل؛ «درآمدی بر فن نگارش: الفبای نویسندگی» نوشته محمد قاضی توسط زهره هدایتی؛ «آبنبات هل دار» نوشته مهرداد صدقی توسط ریحانه صادقی یکتا، کتابدار کتابخانه نرگس معرفی شد و حاضرین تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستان به اشتراک گذاشتند.

یادآور می شود این نشست به همت ریحانه صادقی یکتا، کتابدار کتابخانه نرگس تشکیل شد.

 

نشست حافظ خوانی

 

نشست حافظ خوانی توسط زینب کرمی از کتابداران این کتابخانه، با حضور شماری از علاقمندانِ به شعر و ادب پارسی و به مربیگری رودابه دعوتی برپا شد. در این نشست  دعوتی و دیگر شرکت کنندگان ضمن بلند خوانی و خواندن درستِ غزل های 17 تا 26 دیوان حافظ به تفسیر و تشریح معانی آن پرداختند و با خوانش ابیات شاعر پرآوازه سده هشتم ایران به اندیشه‌های ناب حافظ که شامل  پندها، معرفت و عرفان است؛ آشنا شدند.

 

کارگاه کاردستی

 

در این کارگاه، الهام دهقان، مسئول کتابخانه با استفاده از ابزاری همانند گوش پاک کن، کاغذ رنگی، قاشق یکبار مصرف و ماژیک ساخت اسکلت خرگوش را به همراه لباس آن آموزش داد. وی گفت: خرگوش از حیوانات اهلی و علفخوار و جزء پستانداران است که 44 گونه آن در سراسر دنیا وجود دارد.

دهقان سپس با معرفی کتابی کودکان را با زیست شناختی خرگوش آشنا کرد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما