بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 353127
تعداد بازديد از سايت: 210958787
تعداد بازديد زيرپورتال: 967381
اين زيرپورتال امروز: 625
در امروز: 135188
اين صفحه امروز: 417

1397/8/9 چهارشنبه توسط کتابداران بخش کودک و نوجوان کتابخانه الزهرا(س) صورت گرفت؛ هفته ای پرمطالعه به همراه بازی و مسابقه با اجرای طرح کتاب، کودک، اندیشه ورزی توسط کتابداران بخش کودک و نوجوان کتابخانه الزهرا(س)، نشست های کتابخوانی به همراه بازی و مسابقه با بهره مندی از کارگاه آموزشی کتاب، کودک، اندیشه ورزی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، توسط کتابداران بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی الزهرا(س) ویژه برنامه­ های متنوعی با هدف ترویج کتابخوانی و اجرای طرح کارگاه آموزش کتاب، کودک، اندیشه ورزی، برگزار شد.  

 

نشست جمع خوانی

 

زهره آقایی، کتابدار بخش کودک و نوجوان با معرفی کتاب های نورسیده و با حضور شماری از اعضا نشست جمع خوانی از داستان «فلیکس و ماجرای چمدان پرنده» برگرفته از «مجموعه کتابهای فلیکس» را برگزار کرد. در این نشست، کودکان با واژگان سخت و پیچیده و همچنین اسامی شهرها و کشورهایی که در نامه های داستان گفته شده؛ آشنا شدند.

 

دو کارگاه آموزش بازی با کارت ها و مکعب ها ویژه کودکان و نوجوانان

 

در این کارگاه، توضیحاتی به کودکان و نوجوانان درباره قوانین بازی و رعایت نظم و انضباط آن با تشکیل حلقه ای دور یک میز، داده شد و با تقسیم کارت های بازی بین اعضا، هر یک از شرکت کنندگان اطلاعات مربوط به کارت خود را برای دیگران می خواند. سپس افراد با پرتاپ توپ های بازی به سمت یکدیگر به پرسش های طرف مقابل پاسخ می دادند که در صورت جوابِ صحیح، امتیاز مثبت کسب می کردند و به عنوان برنده مسابقه معرفی می شدند.
 

در دومین کارگاه بازی، زهره آقایی از کتابداران کتابخانه الزهرا(س) با آموزش مرحله به مرحله ی ساخت مکعبِ پارچه ای به خردسالان، از آنان خواست با پرتاب آن و دقت به رنگ مکعب ها، کارت های همرنگ آن را پیدا کنند. وی گفت: این بازی به کودکان کمک می کند تا با رنگها و اشکال مختلف و کاربردهای آن آشنا شوند و در کنار هم مهارتهای اجتماعی را یاد بگیرند.

 

نهمین نشست کتابخوان کودک و نوجوان

 

در این نشست 7 نفر از اعضاء به معرفی کتاب های زیر پرداختند:

معصومه فراهانی با معرفی کتاب «فرانکلین به بیمارستان می رود» نوشته­ی پالت بورژوا ترجمه­ی شهره هاشمی؛ یگانه راغب با معرفی کتاب «ام وهب» نوشته­ی ابوالفضل هادی منش؛ الهه راغب با معرفی کتاب «رباب» نوشته­ی ابوالفضل هادی منش؛ زینب امین با معرفی کتاب «حضرت زینب(س)» نوشته­ی ابوالفضل هادی منش؛ محمدحسین رضایی با معرفی کتاب «این پسر چقدر کتاب می خورد» نوشته­ی اولیور جفرز ترجمه­ی نسرین وکیلی ؛ نازنین زهرا شجاعی با معرفی کتاب «گی گی وقت بازی شد، نه وقت چرت زدن» نوشته­ی الیور دونری ترجمه­ی فهیمه شانه؛ محمدمهدی فتحی با معرفی کتاب «پادشاهی در میان دزدان» نوشته مریم شریف رضویان؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

مسابقه نقشه ایران و جهان

 

در این مسابقه، اعضا با مطالعه کتاب های مرجع «اطلس تصویری ایران» نوشته امیر صالحی طالقانی و «اطلس تاریخ ایران و جهان برای دانش آموز» نوشته سایمون آدامز و دقت نظر در محتوای آن، با موقعیت های جغرافیایی، نام قاره ها، کشورها و پایتخت های آن و همچنین استان های ایران آشنا شدند. سپس رخساره محمدی از کتابداران این کتابخانه دربازه زمانی تعیین شده، با تهیه نقشه های رومیزی جهان و ایران و همچنین طراحی کارت های مسابقه با عنوان«نقشه و نقش آن در شناخت جغرافیا»، از برندگان این مسابقه تقدیر کرد.

 

شایان ذکر است این بازی با هدف ایجاد محیطی شاد و علمی و آشنایی با موقعیت های جغرافیایی - تاریخی کشورها به ویژه ایران انجام شد.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما