بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325635
تعداد بازديد از سايت: 205154574
تعداد بازديد زيرپورتال: 933702
اين زيرپورتال امروز: 171
در امروز: 13650
اين صفحه امروز: 49


1395/12/26 پنجشنبه در کانون صبح اشراق بخش نابینایان کتابخانه آیت ا... خامنه ای؛ کتاب یک بهار از بهشت می چینم بررسی شد در کانون صبح اشراق بخش نابینایان کتابخانه آیت ا... خامنه ای کتاب «یک بهار از بهشت می چینم» نوشته معصومه محمدی سیف بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست معرفی و بررسی کتاب«یک بهار از بهشت می چینم» نوشته معصومه محمدی سیف با حضور نویسنده کتاب، محبوبه حاجی مرتضایی منتقد اثر و شماری از روشندلان در بخش نابینایان کتابخانه آیت الله خامنه ای انجام شد.

حاجی مرتضایی قلم این کتاب را بسیار شیوا، رسا جذاب برای مخاطب عنوان کرد و گفت:  نویسنده موضوع حجاب و عفاف را با نگاهی زیباشناسانه در قالب 40 دل نوشته به تصویر کشیده است. وی فور آرایه های ادبی در کتاب «یک بهار از بهشت می چینم» را باعث تازگی آن عنوان کرد و گفت: با مقدمه چینی زیبا، معصومه محمدی سیف به سلوک عرفانی در وادی حجاب می پردازد که به نتایج قابل قبولی نیز می رسد.

این منتقد بیان کرد: مبنای کتاب بر اساس روایت و احادیث نگارش شده  و زن مسلمان در این کتاب با عقاید امروزی و مدرن به موضوع حجاب و عفاف پرداخته است و نویسنده خودش را در قالب وزن و قافیه محدود نکرده و به همین علت این اثر بر دل مخاطب می نشیند.

وی سپس اظهار داشت: اما نثر کتاب و روایت آن روان نیست و واژه هایی چون حجاب، معنویت، طنازی در آن زیاد به چشم می خورد و همین موضوع باعث تکرار واژگان و شباهت 40 متن با یکدیگر شده است. حاجی مرتضایی در ادامه گفت: نویسنده در برخی از دل نوشته های خود مخاطب را گم کرده و گاهی در گروه سنی جوانان یا پیران و مرشدان در کتاب آشکار می شود. همین امر سبب شده، خواننده ای که اهل مطالعه کتب عرفانی نیست از توصیفات آن کمی سردرگم شود.

این منتقد همچنین گفت: کتاب «یک بهار از بهشت میچینم» در خور توجه و تامل است که می خواهد حرفی تازه و نگاهی جدید به مسئله حجاب داشته باشد.

در پایان نیز روشندلان با طرح سوال و ارائه دیدگاه های خود به نقد و معرفی کتاب پرداختند.

مسعوده سادات قوانینی مسئول کتابخانه آیت ا.. خامنه ای در حاشیه این نشست اظهار داشت: نقد این کتاب به منظور معرفی نویسندگان بومی و همچنین آشنایی اعضا با تازه های نشر استان عنوان کرد و گفت: این اثر حاصل تلاش های نویسنده است که بررسی آن با هدف تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف کتاب و حمایت از خالق اثر برگزار می شود. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تداوم جلسات نقد و کتاب خوان شاهد رشد سرانه مطالعه مفید در کشور باشیم و به پویایی و جاودانگی فرهنگ غنی اسلامی ایرانی کمک بسزایی کنیم.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما