بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325653
تعداد بازديد از سايت: 205154631
تعداد بازديد زيرپورتال: 933720
اين زيرپورتال امروز: 189
در امروز: 13707
اين صفحه امروز: 67

1396/7/16 يكشنبه به میزبانی کتابخانه ریحانه النبی انجام پذیرفت؛ معرفی کتابخوان ماه در کارگاه آموزش داستان نویسی به میزبانی کتابخانه عمومی ریحانه النبی؛ کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» نوشته محمدصادق کوشکی در کارگاه آموزش داستان نویسی معرفی و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ سمیه عالمی مربی کارگاه داستان نویسی، پیرامون عنصر «سوژه»، اشکال هندسی و کاربرد آن در داستان بحث و گفتگو کرد.

 

این نویسنده و مربی سپس به تفاوت «سوژه» در داستان های کوتاه و بلند اشاره کرد و افزود: عکس ها و تصاویر تخیل آمیز نیز نقش موثری در آفرینش یک سوژه خوب و مناسب دارند. وی همچنین گفت: تجارب شخصی نویسنده و دقت به دنیای پیرامون کمک بسزایی در انتخاب یک سوژه کاربردی دارد که می تواند به جذابیت داستان بیافزاید.

 

عالمی در ادامه گفت: نگاه نو به موضوع و خلاقیت در خلق آن، در بیان روایت و ... نقش بسزایی دارد.

 

در بخش دیگر این کارگاه، پیرامون اهمیت پیش مطالعه در نحوه نگارش روایت و انواع آن در داستان بحث و گفتگو شد.

 

 در پایان، هنرجویان ضمن خوانش داستانهای خود با محوریت شهدا، عاشورا و فرهنگ ایثار و مقامت به نقد و بررسی آن پرداختند که در پایان به بهترین ها جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

 

معرفی کتاب خوان ماه

 

در نشست معرفی کتابخوان ماه، کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» نوشته محمدصادق کوشکی مورد نقد و بررسی قرار گرفت. عالمی در این نشست اظهار داشت: یکی از موضوعات مهمی که در طی این سال‌ها مورد علاقه طنزنویسان انقلابی ایران بوده؛ نقد سیاست‌های خصمانه کشورهای استعمارگری همچون آمریکا و انگلیس می باشد؛ که تاثیرگذارترین اقدامات انجام شده در این زمینه بهره مندی از زبان هنر  همچون: موسیقی، فیلم، طنز و کاریکاتور و ... است که می تواند چهره واقعی سردمداران دولتهای مستکبر را به مردم نشان دهد.    

  

وی سپس گفت: جدا از نقد سیاست‌های کشورهایی همچون آمریکا و ....، بررسی تاریخ این کشورها و رویدادهای آن، ایده مناسبی برای طنزنویسان کشور می باشد. سوژه هایی که دارای حرفهای بسیار هستند و اطلاعات و آگاهی لازم را به مخاطب انتقال می دهد.

 

 این نویسنده و مربی در پایان بیان کرد: کوشکی با آن که در حوزه طنزنویسی سابقه نویسندگی نداشته اما این سوژه را به خوبی درک کرد و با مشاوره طنزنویسان جوان کشور توانسته با بکارگیری «زبان طنز» به نقد تاریخ آمریکا بپردازد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما