بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325692
تعداد بازديد از سايت: 205154742
تعداد بازديد زيرپورتال: 933759
اين زيرپورتال امروز: 228
در امروز: 13818
اين صفحه امروز: 106


1396/11/29 يكشنبه نشست های معرفی کتاب در کتابخانه موسسه امام صادق(ع) نشست های معرفی کتاب در قالب؛ نشست های کتاب خوان، جمع خوانی و قصه گویی در مدارس، توسط کتابدار کتابخانه موسسه امام صادق(ع) تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ نشست کتاب خوان به همت سیده خدیجه نورالدین زاده کتابدار کتابخانه موسسه امام صادق (ع) برگزار شد.

 

در آغاز این نشست نورالدین زاده توضیحاتی درباره  نشست های کتاب خوان و اهداف و دستاوردهای آن بیان کرد و سپس چند تن از اعضا کتاب های خوانده شده خود را با یکدیگر به شرح زیر به اشتراک گذاشتند:

 

اکرم کردلو با معرفی کتاب «سه شنبه ها با موری» نوشته میچ آلبوم؛ معصومه سادات مطلبی با معرفی کتاب «مردی به نام اوه» نوشته فردریک بکمن»؛ زینب شیری با معرفی کتاب «ملکه سرخ» نوشته ویکتوریا اویارد؛ محدثه رضایی با معرفی کتاب «هشتاد روز دور دنیا» نوشته ژول ورن؛ ریحانه صادقی یکتا با معرفی کتاب «لحظه های انقلاب» محمود گلابدره ای و سیده خدیجه نورالدین زاده با معرفی کتاب «قهوه ی سرد آقای نویسنده» نوشته روزبه معین؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

 

دومین نشست کتاب خوان مدرسه ای به میزبانی مدرسه هدایت

 

در آغاز این نشست نورالدین زاده با معرفی خدمات و فعالیت های کتابخانه عمومی به اهمیت کتاب و کتابخوانی و تاثیرگذاری آن در زندگی افراد پرداخت. سپس شماری از دانش آموزان به معرفی کتاب های خوانده شده به شرح زیررداختند:

مبینا اخوان با معرفی کتاب «یک شب یک قصه قصه های زمستان» نوشته کالین کلارک؛ زینب آشتیانی با معرفی کتاب «حلیمه (مجموعه بانوان نمونه )» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ لیلا رجبی با معرفی کتاب «خرت و پرت» از سری کتابهای یک لقمه داستان نوشته محمد رفیع ضیائی، فاطمه روح پرور با معرفی کتاب «جزیره ی مرجانی» نوشته رابرت مایکل بالنتاین؛ زینب کریمی با معرفی کتاب «من نوکر بابام نیستم» نوشته احمد اکبرپور؛ کیمیا عسگری با معرفی کتاب «کنار ایستگاه دل» نوشته داود لطف اله؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

 

در پایان ضمن تقدیر از ارائه دهندگان، شماری از منابع کتابخانه که درخواستی و نیاز دانش آموزان بود با هدف ترویج مطالعه امانت داده شد.

 

قصه گویی در مدرسه  هدایت

 

نشست قصه گویی نیز همراه با نقاشی هایی از قصه، توسط نورالدین زاده کتابدار بخش کودک و نوجوان و با بهره مندی از کتاب «صفر کله گنده» برای گروه سنی «ب» برگزار شد که با استقبال خوب دانش آموزان و معلمین همراه بود.

گفتنی است پس از اتمام دوره آموزشی مهارت های قصه گویی؛ کتابداران بخش کودک به صورت حرفه ای تر برنامه قصه خوانی و... را برای کودکان اجرا می کنند.

 

بازنمایی منابع موجود با موضوع انقلاب اسلامی با برگزاری نمایشگاه کتاب

 

به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر نیز نمایشگاه کتابی با موضوع انقلاب اسلامی برگزار شد. در این نمایشگاه کتابهای مربوط به تاریخ انقلاب اسلامی با هدف توجه و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به نمایش گذاشته شد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما