بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 325673
تعداد بازديد از سايت: 205154683
تعداد بازديد زيرپورتال: 933740
اين زيرپورتال امروز: 209
در امروز: 13759
اين صفحه امروز: 87

1396/12/2 چهارشنبه در کتابخانه امام علی (ع) انجام شد؛ برگزاری نشست های فرهنگی هنری با محوریت شناخت انقلاب اسلامی در کتابخانه عمومی امام علی (ع)، نشست های فرهنگی هنری با محوریت شناخت انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ کارگاه آموزش کاردستی به مربیگری طیبه قربانی رضوان مسئول کتابخانه امام علی (ع) و با محوریت تصویرسازی از شهدا و گل لاله به عنوان نماد خون شهیدان برپا شد.

 

در این کارگاه، که با نمایشگاه عکس و کتاب، ویژه کودک و نوجوان و همینطور بزرگسال همراه بود؛ کودکان با استفاده از عکسها و تصاویر، نقاشی های زیبایی را خلق کردند. 

 

جشن انقلاب با معرفی کتاب و حضور خردسالان همراه شد

 

همچنین این مسئول کتابخانه ضمن برپایی جشنی با محوریت «انقلاب اسلامی»، به معرفی و چکیده گویی از کتاب «شاه رفت: نوشته حمیدرضا شاه آبادی پرداخت. سپس اعضای شرکت کننده از این کتاب جمع خوانی کردند.

 

در این جشن که خردسالان و کودکان مهد کودک نیلوفر و پرنیان حضور داشتند؛ ضمن بازدید از کتابخانه، به نقاشی و رنگ آمیزی پرداختند.

 

گفتنی است پخش کلیپ و سرود های انقلابی، دکلمه خوانی، اجرای مسابقه چیستان، بازی و سرگرمی و قصه گویی برای کودکان از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود.

 

نشست کتاب خوان

 

در این نشست قربانی رضوان و 5 نفر از کتاب دوستان به معرفی کتاب های خوانده شده به شرح زیر پرداختند:

 

فاطمه چمانده با معرفی کتاب «فرشته نجات» نوشته رضا فرهادیان؛ فاطمه حیدری با معرفی کتاب «کدام زیباتر است؟» نوشته شیوا سلامت؛ اسماء تقی زاده با معرفی کتاب «خرچنگ و پلیکان پیر» امید پناهی آذر؛ محمدمهدی احمدی با معرفی کتاب «گردنبند طلا» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ طیبه قربانی رضوان با معرفی کتاب «لحظه های انقلاب» نوشته محمود گلابدره ایی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

 

نشست کتاب خوان همراه با مسابقه نقاشی و کاردستی ویژه دهه فجر انقلاب

 

در این نشست که معصومه بداقی آن را در ایام الله دهه فجر برگزار کرد؛ 8 نفر از علاقمندان به انقلاب به معرفی کتاب های خوانده شده به شرح زیر پرداختند:

 

نرگس الهیاری با معرفی کتاب «گردنبند طلا» نوشته: ابوالفضل هادی منش؛ طاهره الهیاری با معرفی کتاب «دیدار امام» نوشته: ابوالفضل هادی منش؛ مبینا عبدی با معرفی کتاب «حضرت زینب» نوشته: ابوالفضل هادی منش؛ محیا رحمانی با معرفی کتاب «زنگ ریاضی» نوشته: ابوالفضل هادی منش؛ علی عبدی با معرفی کتاب «قول کبوترها» نوشته: شیوا سلامت؛  

محدثه محمدی با معرفی کتاب «نامه به امام» نوشته : ابوالفضل هادی منش؛ نرگس جهاندیده کتاب «رمله همسر امام حسن» نوشته : ابوالفضل هادی منش؛ محمد رضا بیات با معرفی کتاب «14قصه از 14معصوم» نوشته: حسین فتاحی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

 

در ادامه این نشست، بداقی در باره زندگی سیاسی و اجتماعی امام خمینی (ره) و شیوه های برخورد ایشان با مردم و ... با بهره مندی از «مجموعه کتاب های امام وکودکان» صحبت کرد. وی در پایان به پرسش های کودکان و نوجوانان پاسخ گفت.

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما