بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 338268
تعداد بازديد از سايت: 207869460
تعداد بازديد زيرپورتال: 949145
اين زيرپورتال امروز: 341
در امروز: 33344
اين صفحه امروز: 223

1397/2/8 شنبه با حضور اعضا کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی صورت گرفت؛ نشست های متنوع کتابخوانی همراه با کارگاه های هنری و آموزشی با حضور اعضا کودک و نوجوان کتابخانه عمومی علامه امینی؛ نشست های متنوع کتابخوانی در قالب نشست های کتاب خوان، قصه گویی از کتاب خوان ماه، جمع خوانی، کارگاه های هنری و آموزشی همچون نمایش عروسکی و کارگاه اوریگامی، کاردستی و نقاشی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ به همت زهرا آقایی مسئول بخش کودک و نوجوان در کتابخانه علامه امینی؛ نشست کتاب خوان با حضور شماری از علاقمندان به کتاب برگزار شد.

 

در این نشست 7 نفر از اعضاء به معرفی کتاب به شرح زیر پرداختند:

 

فاطمه کاوی با معرفی کتاب «کاکل قرمزی وسط کتاب خواندن پدرش می پرد» نوشته دیوید ازرا استاین؛ نرگس بیرامی با معرفی کتاب «شهر دروغگویان» نوشته لیان تنر؛ معصومه علی با معرفی کتاب «طنزهای شیرین طنزالربیع» بازنویسی مجید شفیعی؛ نازنین زهرا طوماری با معرفی کتاب «جوجه اردک زشت« نوشته خانه ادبیات؛ معصومه شوندی با معرفی کتاب «شنل قرمزی و چند داستان دیگر» نوشته یاکوب و ویلهلم گریم؛ الهه جعفریان با معرفی کتاب «سنگ صبور» نوشته محمدرضا یوسفی؛ مبینا سرمدی با معرفی کتاب «خاله ریزه گنج پیدا می‌کند» نوشته الف پروپسن؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

نشست ‌های جمع‌خوانی

 

در این نشست آقایی به مناسبت میلاد خجسته امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع)؛ ضمن برپایی آیین جشن و شادی؛ از کتاب های «10 قصه‌ی عاشورایی برای بچه‌ها» نوشته‌ی فریبا کلهر؛ «مجموعه قصه‌های شیرین از زندگی معصومین علیهم‌السلام»، نوشته‌ی مسلم ناصری؛ «داستان‌های زیبای مولوی: فیل در تاریکی» نوشته‌ی پرویز امینی خوانش کرد. در ادامه اعضا به جمع خوانی و همخوانی از کتاب ها پرداختند.

 

بلندخوانی و قصه گویی گروهی از کتابخوان اردیبهشت ماه

 

همچنین کتاب «داستان‌های موموشی» نوشته‌ی کلر ژوبرت از کتاب های طرح کتابخوان ماه به صورت گروهی بلندخوانی و قصه گویی شد.

 

مسابقه کاردستی و نقاشی به مناسبت روز جهانی زمین پاک

 

 بتول آصفری از دیگر کتابداران پویای کتابخانه، همزمان با روز جهانی زمین پاک، مسابقه کاردستی و نقاشی را با محوریت «زمین پاک بسازیم»، ویژه کودکان و نوجوانان برگزار کرد. در پایان این مسابقه، از برترین آثار، نمایشگاهی برپا شد و اسامی برندگان در معرض دید عموم قرار گرفت.

 

گفتنی است روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند. این روز به منظور ایجاد آگاهی جهانی و نیز سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن است که از سوی سازمان ملل متحد نیز هر سال طبق مراسم ویژه ای در سراسر جهان برگزار می شود

 

برگزاری نمایش عروسکی

 

همچنین آقایی، نمایش عروسکی را با بهره مندی از کتاب «گاو نادان و شیر ترسو»، از «مجموعه داستان‌های کلیله و دمنه» نوشته‌ی ابوالفضل هادی ‌منش با گروه نمایش کتابخانه اجرا کرد که مورد استقبال افراد نیز قرار گرفت.  

 

یادآور می شود این نمایش عروسکی در قالب نمایشنامه و با استفاده از عروسکهای انگشتی و دستی، انجام شد.

 

برگزاری کارگاه اوریگامی

 

در این کارگاه، اوریگامی با موضوع «قو» و با کمک ابزار ی همانند: کاغذ رنگی توسط آقایی آموزش داده شد.

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما