بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 338289
تعداد بازديد از سايت: 207869574
تعداد بازديد زيرپورتال: 949166
اين زيرپورتال امروز: 362
در امروز: 33458
اين صفحه امروز: 2441397/2/13 پنجشنبه 22 عنوان کتاب در کتابخانه مریم معرفی شد توسط اعضای کتابخانه مریم و کتابداران،22 عنوان کتاب در قالب نشست های قصه گویی و کتابخوان، کارگاه های آموزشی اسباب بازی، کاردستی و داستا نویسی و... معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ حکیمه عابدینی از کتابداران پویای کتابخانه مریم از کتاب «شنگال» نوشته کیومکلیر قصه گویی کرد و در راستای افزایش خلاقیت و ایجاد ابتکار و نوآوری در کودکان از کتاب «اوریگامی» نوشته روح الله گیوه چیان ساخت کاردستی را آموزش داد.

 

زنگ  اسباب بازی  و قصه گویی به همراه جشن میلاد امام سجاد علیه السلام

 

زهره محمدی مسئول کتابخانه با ایجاد زنگ اسباب بازی، کودکان کتابخوان را با کارکرد اسباب بازی های مختلف آشنا کرد و در باره اشکال و رنگ آنها و همچنین اندازه ها و وزن اسباب بازی ها برای این گروه سنی توضیحاتی را ارئه کرد. وی سپس به ویژگی هر اسباب بازی برای مقاطع سنی مختلف پرداخت.  

 

محمدی اظهار داشت: این زنگ با حضور مادران کودکان عضو کتابخانه نواخته شد و پس از توضیحات کامل و آموزش استفاده صحیح از وسایل بازی، ابزارهای بازی در اختیار کودکان قرار گرفت.

 

وی گفت: پس از پایان زنگ، سمانه جمشیدی به مناسبت  میلاد با سعادت امام سجاد علیه السلام به قصه گویی از کتاب «امام سجاد علیه السلام» جلد ششم از «مجموعه کتاب چهادرده معصوم» نوشته نجمه سادات هاشمی پرداخت.

 

نمایشگاه کتاب با موضوع اعیاد شعبانیه

 

همچنین به مناسبت اعیاد شعبانیه؛ 70 نسخه کتاب با موضوع زندگی نامه امام حسین علیه السلام، حضرت ابوالفضل علیه السلام و امام سجاد و امام زمان علیهم السلام در معرض دید مخاطبان قرار گرفت که با استقبال مراجعه کنندگان روبرو شد.

 

کارگاه داستان نویسی و معرفی کتاب

 

کارگاه داستان نویسی به مربیگری فاطمه نفری با حضور شماری از علاقمندان تشکیل شد. در این کارگاه، وی به شیوه درست مطالعه و تمرکز بر روی مطالب و متن کتاب اشاره کرد و افزود: افرادی که علاقمند به داستان نویسی هستند باید کتابخوانی هدفمند یداشته باشند.

 

این نویسنده و مربی گفت: اگر هنرجویان نوجوان و جوان به نوشتن موضوعات فانتزی یا تاریخی گرایش دارند باید فکر و اندیشه و سیر مطالعاتی خود را در این زمینه ادامه دهند و نسبت به این امر فعال باشند. وی افزود: بررسی و دقت در جزئیات آثار نویسندگان جهان، در خط دهی و هدایت داستان نویسان بسیار تاثیرگذار است؛ علاوه بر اینکه نویسندگان ایرانی همچون محمدرضا بایرامی، ما را با شیوۀ نوشتاری این نویسنده و نقاط قوت او پی می بریم و در آینده تاثیر آن را در قلم و نوشته های خود می بینیم.

 

نفری در ادامه در راستای آموزش عناصر داستان نویسی، به معرفی کتاب های «برکت» نوشته ابراهیم اکبری دیزگاه؛ «وقت معلوم» نوشته مهدی کفاش؛ «سنگی که نیفتاد» نوشته محمدعلی رکنی؛ «خاطرات عزت شاهی (تاریخ شفاهی)» نوشته محسن کاظمی؛ «وقتی که عمه خورشید مرد» نوشته منیژه آرمین؛ پرداخت و بخش های برگزیده آنها را برای شرکت کنندگان خواند.

 

در پایان اعضا ضمن خوانش داستان های خود، آنها را به بوته نقد و بررسی گذاشتند.

 

دو نشست کتاب خوان مدرسه ای و کتابخانه

 

در نشست مدرسه ای، هفت نفر از دانش آموزان به معرفی کتاب‌های خوانده‌شده خود به شرح زیر پرداختند:

 

فروزان قربانی با معرفی کتاب «کی قباد» نوشته‌ م.آزاد؛ زهرا حسینی با معرفی کتاب «خرس باکلاه خرس بی کلاه» نوشته جعفر ابراهیمی نصر؛ سمیه حسینی با معرفی کتاب «مرد ساده دل و دیگ سحرآمیز» نوشته‌ باربارا بارتن هوپز؛ کوثر مرادی با معرفی کتاب «با کار گروهی می توانیم مشکلات را حل کنیم» نوشته‌ مرضیه قربانعلی بیگ؛ زهرا عارفی با معرفی کتاب «گنجشک و پنبه دانه» نوشته‌ رضا رهگذر؛ نرگس ابراهیمی با معرفی کتاب «مرغ های دانشمند» نوشته‌ مهروش طهوری؛ حدیث تقی زاده با معرفی کتاب «گیسو کمند» نوشته‌ سارا ملانسکی تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

 در نشست کتابخانه ای، شش نفر از اعضای فعال کتابخانه به معرفی کتاب‌های خوانده‌شده خود به شرح زیر پرداختند:

 

آمنه موسوی با معرفی کتاب «روزی که عمه خورشید مرد» نوشته‌ منیژه آرمین؛ لیلا فتاحی با معرفی کتاب «علی از زبان علی» نوشته محمد محمدیان؛ محدثه طاهری مهر با معرفی کتاب «از به» نوشته‌ رضا امیرخانی؛ حلیمه احمدی با معرفی کتاب «چگونه کتاب بخوانیم» نوشته‌ مورتیمر؛ نیره حکیمی با معرفی کتاب «حجره پریا» نوشته‌ محمدرضا حدادپور؛ فهیمه شاکری مهر با معرفی کتاب «رهش » نوشته‌ رضا امیرخانی تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما