بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 338291
تعداد بازديد از سايت: 207869589
تعداد بازديد زيرپورتال: 949168
اين زيرپورتال امروز: 364
در امروز: 33473
اين صفحه امروز: 246
1397/4/21 پنجشنبه با حضور اعضای کتابخانه شهدای قم؛ برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی کتاب خوان ماه همراه شد با حضور اعضای کتابخانه شهدای قم؛برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی کتاب خوان تیر ماه همراه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ برنامه های فرهنگی با محوریت کتابهای جشنواره رضوی و معرفی کتابهای کتاب خوان ماه تیر در کتابخانه عمومی شهدای قم برگزار شد.

 

در آغاز، ندا کلهرنژاد از کتابداران پویای این کتابخانه، به معرفی کتابهای رده سنی کودک ، نوجوان و بزرگسال این جشنواره پرداخت. وی سپس بخش هایی از کتاب های «مژده گل: داستان هایی از امام رضا(ع) و «مهمان خراسان: مجموعه اشعار» گردآوری سعید بیابانکی را شعرخوانی و قصه خوانی کرد. در ادامه اعضا داستان ها و شعرهای مورد علاقه خود را خوانش و در مورد آن بحث و گفتگو کردند.

 

همچنین این کتابدار، جوانان و نوجوانان را به شرکت در بخش الکترونیک برای دریافت امتیاز بیشتر و استفاده کمتر از کاغذ تشویق نمود.

 

نشست معرفی کتاب های کتاب خوان تیرماه

 

در این نشست که با خوانش بخش هایی از کتاب های طرح کتاب خوان نخستین ماه تابستان همراه بود؛ علاقمندان به معرفی کتاب های کتاب خوان تیرماه که عبارتند از: «بازی‌های شاد و تأثیرگذار با رویکرد پرورش روان» نویسنده: باربارا شِر؛ «برگ اضافی (یادداشت‌هایی از شرق تا غرب)» نویسنده: منصور ضابطیان؛ «سلام، روباه قرمز» نویسنده: اریک کارل؛ «از خودم سؤال می‌کنم» شاعر: حامد محقق؛ پرداختند.

 

رقیه همدانیان عضو کانون ادبی، بخش مربوط به سفر مکه از کتاب «برگ اضافی» نوشته ی منصور ضابطیان را معرفی کرد و بخش های جذاب این کتاب خوانده شد. در ادامه اعضا جهان بینی این کتاب را نوعی جهانگردی عنوان کردند که مخاطب را با سرزمینی دیگر و آداب و رسوم های مختلف و فرهنگ آنان آشنا می کند.

 

محبوبه مسجدی و مریم صالحی از دیگر اعضا فعال با معرفی کتاب «بازی های شاد و تاثیر گذار با رویکرد پرورش روان نوشته باربارا شر بیان کردند: بازی های این کتاب باعث مهار خشم، عدم بهانه گیری و ایجاد آرامش در کودکان می شود. ضمن آن که دلایل منطقی، همدردی و همدلی با کودکان در رابطه با مشکل پیش آمده، بهترین شیوه برای پیشگیری از لجاجت در کودک است. و نکته ای که در ترجمه این کتاب در برخی از داستان ها آمده با فرهنگ دینی و ایرانی ما مطابقت ندارد.

 

در پایان نیز کلهرنژاد کتاب «از بچه ها گفتن از بچه ها شنیدن گفت و شنود با کودک» نوشته آدل فابر ترجمه نفیسه معتکف را معرفی کرد که این کتاب با استقبال خوب اعضا همراه شد و به امانت رفت.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما